NightBird.cz
Úvod
Řešení
Řešení Web Microsite Design
3D Grafika
3D Galerie Grafika Vizualizace Game Design
Reference Skills Ceník UE4 Kontakt
NightBird.cz
V jednoduchosti je krása
3D GRAFIKA

HERNÍ MODELY A VIZUALIZACE

Alfou a omegou každého 3D grafika je jeho vlastní fantazie a představivost.

Způsobů a technik, jak modelovat ve 3D, je mnoho. V základu se to dělí na dvě hlavní kategorie a to low-poly a hi-poly. V podstatě jde o to, jakého výsledku chcete dosáhnout a pro jaký účel má být model použit.

HI-POLY
MODEL

Hi-poly modely se používájí převážně pro vizualizace, ve kterých jde o co nejlepší vizuální výsledek, bez ohledu na náročnost při výpočtech renderu. Jelikož výsledným produktem jsou obrázky nebo video.

Modelování je časově náročné z důvodu propracovanosti modelu a míře detailů. Používají se převážně opakujícíse textůry bez nutnosti použít UV mapu.

LOW-POLY
MODEL

Low-poly modely se používají hlavně v herním průmyslu. V počítačových hrách se musí skloubit vizuální kvalita a rychlost zobrazení, jelikož model je vykreslován v reálném čase.

Vytvořit low-poly model není vždy až tak snadné jak se zdá. Hlavním pravidlem je co nejhezčí a nejjednodušší model. Rovnováha mezi kvalitou a rychlostí.

CO JE TO
HI-POLY A LOW-POLY

Hi-poly model
Hi-poly
Tyto modely jsou použity
převážně pro vizualizace
Low-poly model
Low-poly
Pro herní průmysl jsou
ideální i praktické

KOLIK TA SRANDA STOJÍ?
PŘIMĚŘENĚ

Přesnější cenu lze říci až po vyslechnutí vašich požadavků. Záleží na složitosti, míře detailů, jestli chcete holý model nebo i textůru a požadovaném výstupním formátu.

Cenu lze domluvit i předem a stanovit si hranice. V případě dlouhodobější spolupráce je možné domluvit si paušální platbu nebo výhodnější cenu.

V hodinové sazbě si účtuji 500,- kč / hodina.

MÁM VAŠI POZORNOST
NAPIŠTE MI...

TĚŠILO MĚ A VĚŘÍM, ŽE SE
BRZY SETKÁME